Wyspa skarbu templariuszy - Reling Haagensen, Henry Lincoln

Kontynuacja dawnego działu "Recenzje książek i filmów"
Regulamin forum
Recenzje dotyczą książek i filmów powiązanych z tematyką Szlaku Templariuszy.
Prezentowane poglądy są własnością ich autorów i właściciele serwisu nie biorą za nie odpowiedzialności.
Niedopuszczalne jest jednak świadome użycie słów wulgarnych lub mających na celu obrazę innych.

Recenzje książek i filmów - to coś innego niż wypowiedź na platformie, forum czy czacie.
Tu potrzebna jest chwila na kilka przemyślanych zdań - podsumowanie wad i zalet.
Dlatego tutaj nie mogą pojawiać się wypowiedzi nie spełniające powyższego warunku, posty typu "nie zgadzam się" albo "też tak myślę".
Ogólnie rzecz ujmując błędne są posty nie będące właśnie recenzjami.
Z przykrością informujemy, że będą one usuwane lub przenoszone na odpowiednią platformę interaktywną.
maciej
Posty: 309
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:15

Wyspa skarbu templariuszy - Reling Haagensen, Henry Lincoln

Post autor: maciej »

okladka_24.jpg
okladka_24.jpg (6.63 KiB) Przejrzano 14336 razy
Wyspa skarbu templariuszy
Reling Haagensen, Henry Lincoln
AmberKsiążka ta napisana została przez Erlinga Haagensena duńskiego autora filmów dokumentalnych oraz Henry Lincolna współautora takich książek jak "Święty Graal, święta krew" czy też "Testament Mojżesza". Zostali oni zaintrygowani sakralnymi budowlami Bornholmu. Poświecili oni około 10 lat na badania historyczne, archeologiczne, geodezyjne, matematyczne dotyczące tej małej wyspy bałtyckiej. Książkę wzbogacają liczne zdjęcia czarno-białe jak i kolorowe oraz obliczenia matematyczne. O efektach tych prac, ich przemyśleniach, wnioskach, wyprowadzonych dowodach na podstawie obliczeń matematycznych możemy się dowiedzieć z IV rozdziałów tej książki. Książka udowadnia nam iż Nasi dalecy przodkowie dysponowali wiedza do dziś Nas zaskakującą, znakomicie znali prawa natury i potrafili je wprost fenomenalnie wykorzystać
Inspiracja do powstania książki było pytanie: Dlaczego kościoły na wyspie Bornholm są niepodobne do wszystkich innych w całej Danii?? oraz co się kryje pod rozmieszczeniem tych budowli w tak specyficzny sposób na tak małym terenie. Bornholm miał 15 kościołów - 4 z nich mają kształt rotund nigdzie na świecie poza Jerozolimą nie zbudowano na raz tylu rotund. Nie mają one żadnych odpowiedników w Danii. Nie pochodzą one też z okresu późniejszego niż pierwsza połowa XIII w. Okrągły kształt, powtarzanie się liczby "trzy" pozwala przypuszczać iż wznoszono je zgodnie z geometryczną tradycją stosowaną i wprowadzaną w życie przez templariuszy. Templariusze brali też zapewne udział w krucjacie przeciwko Estonii, a wyspa Bornholm znajdowała się w pobliżu szlaku łodzi wojennych. Kościoły mają warowny charakter służyły jako świątynie, wieże obserwacyjne i składy zaopatrzenia niezbędnego dla statków krucjaty. Zakon templariuszy przeszczepił na Bornholm swoje szczególne umiejętności i doświadczenia militarne. Autorzy dowiedli na podstawie obliczeń matematycznych które możemy śledzić w książce iż kościoły są rozmieszczone na przemyślnie ukrytym pentagramie. Za pośrednictwem geometrii i liczb przekazywana jest nam wiedza która pozostaje nam tylko właściwie odczytać. Bornholm jest matematyczną i geometryczną skarbnicą. Tak wiec skarb bornholmski to zasób wiedzy - chroniony, przechowywany i przekazywany przez wieki. Ktoś kto liczył na inne rozwiązanie zagadki skarbu bornholmskiego może czuć się zawiedzionym.

autor recenzji: "Iga"
ODPOWIEDZ